054-4383447

תכונות ושימושים לפוליאוריאה

הפוליאוריאה הוא פולימר וותיק מאוד, שמלווה אותנו כבר 25 שנה במגוון רחב של וארציות ואופנים. הפוליאוריאה משלב בתוכו שני מרכיבים איזוציאנאטים עם תערובת ראזין, הם מגיעים על בסיס אמינים שגורמים לריאקציה מהירה מבלי שיהיה צורך בשימוש במדללים או בזרזים. נכון להיום, הפוליאוריאה בולט הרבה יותר מכל ציפוי פולימרי אחר בעולם בעקבות אפשרויות הגיוון הרבות שלו – כל זאת בגלל היותו פורמולה פתוחה אשר ניתנת לשינוי על פי דרישה.

תכונות הפוליאוריאה – כל מה שחשוב לדעת: 

לא בכדי הפכה הפוליאוריאה להיות הציפוי המועדף על מגוון רחב של אנשי מקצוע ושל אנשים פרטיים. תכונות הפוליאוריאה הם אלו אשר מבדילות אותה משאר הציפויים הקיימים כיום בעולם. בקטע הבא נסקור עבורכם את התכונות השכיחות ביותר, אלה שבגינן הפכה להיות הפוליאוריאה הציפוי המבוקש בעולם כבר למעלה מ-25 שנה.

 • בהשוואה לשאר הציפויים הקיימים כיום בעולם, הפוליאוריאה עם זמן התגובה המהיר ביותר. על פי רוב הבדיקות, הפוליאוריאה מתייבשת לחלוטין בתוך כחצי דקה מרגע ההתזה. כך שמהר מאוד תוכלו לחזור לשגרה, כל זאת עם מינימום של הפרעות מבחינתכם.
 • בישראל כמות הלחות היא כמעט בלתי נסבלת, ולא מעט ציפויים אינם מצליחים לעמוד בלחות הכבדה. הפוליאוריאה עולה בקנה המידה הזה על כל מוצר אחר בשוק, הוא חסר רגישות ללחות מכיוון שהוא עשוי מריאקציה של מרכיב A ומרכיב B כך שהלחות איננה משפיעה עליהם כלל.
 • עוד אלמנט שנותן לפוליאוריאה יתרון על פני כל שאר המתחרים בשוק זה יכולת ההידבקות או האדהזיה שלו. הוא נדבק בצורה אפקטיבית כמעט לכל משטח, בין אם מדובר על בטון, מתכת, עץ, קצף, אספלט וכו’. לפוליאוריאה יש כושר הידבקות אידיאלי כמעט לכל המשטחים שצוינו כאן, לבטון בין 800-1,000 PSI, למתכת בין 1,000 PSI.
 • בפוליאוריאה יש שילוב אידיאלי בין כושר הגמישות לכושר ההתארכות, דבר שנותן לו עמידות גבוהה במיוחד בפני קריעה. כך הופך הפוליאוריאה להיות אחד מחומרי הגלם האידיאליים ביותר לאיטום וגם לגישור על פני סדקים עד 3 מ”מ בבטון.
 • הפוליאוריאה עמיד מאוד בפני שחיקה, בבדיקות שהתקיימו על פי תקן 4060 D ASTM עם דסקית שחיקה אגרסיבית 18H התקבלה תוצאה של 5-10 מ”ג ובנוסף לכך הציפוי נשאר גמיש, לא שביר ועמיד במיוחד בפני שחיקה.
 • החום הישראלי יכול להיות בעוכריהם של לא מעט ציפויים אשר קורסים אל מול מזג האוויר החם. לפוליאוריאה יש יכולות מופלאות בנושא הזה כאשר הוא עומד בטמפרטורה שנעה בין 40- מעלות ועד 170+ מעלות. בנוסף הוא גם עמיד בפני להבה ישירה שאיננה שורפת אותו או פוגעת בו כלל. בעולם ישנן פוליאוריאות עם תוספים מעקבי בערה היכולים לעמוד במצבם במשך שעתיים.
 • איכות הסביבה נמצאת בסדר העדיפויות של לא מעט אנשים, הפוליאוריאה על פי דעתם של לא מעט אנשי מקצוע נחשב לחומר ירוק. הוא איננו יוצר פליטה של גזים בעת תהליך הריאקציה שלו, לעומת שאר הציפויים אשר כן יוצרים גזים. הפוליאוריאה ידידותי מאוד לסביבה אך גם ידידותי מאוד למשתמש, ואיננו עשוי לגרום לנזק בעת השימוש בו.

שימושים לפוליאוריאה - השכיחים ביותר

איטום וציפוי בפוליאוריאה חמה - מזרקת נוי בגן רמז בבאר שבע
 1. מתקני התפלה וטיהור שפכים
 2. שימוש במפעלי מזון – מאושר למגע במזון ע”י FDA
 3. בריכות שחייה
 4. רמפות וחניונים
 5. איטום אפקטיבי עבור מרבית המשטחים וחומרי הגלם
 6. מיגון כנגד רסיסים
 7. ציפוי לביוב
 8. ציפוי של צנרת המיועדת להעברת דלק ומים
 9. אוניות וסיפוני אוניות – תגובה טובה ואידיאלית למליחות

לסיכום

בעולם שבו נדרשים פתרונות יצירתיים למגוון רחב של בעיות, הפוליאוריאה הוא מהפתרונות הוותיקים ביותר אשר מלווה אותנו כבר כמעט שלושה עשורים. הפוליאוריאה הוכיחה לאורך השנים היא כי הפתרון האידיאלי ביותר למגוון רחב של מצבים הדורשים איטום או ציפוי. בנוסף היא מחזיקה מעמד שנים רבות, דבר שגורם לה להיות פתרון אידיאלי גם מבחינת העלויות – שכן יש כאן פתרון שמחזיק מעמד לאורך שנים וחוסך כסף. הפוליאוריאה מתייבשת במהירות ומאפשרת לכם לחזור לשגרה בתוך זמן קצר, דבר שחיוני ברוב המקרים כאשר מדובר על מפעלים או מקומות שסואנים בבני אדם. באמצעות תכנון נכון ועבודה אפקטיבית תוכלו להוציא מהפוליאוריאה את המקסימום, וכמובן תוכלו לקצור את הפירות לאורך שנים ארוכות הלאה.

חברת רותם בידוד עוסקת למעלה משלושים וחמש שנים בכל תחומי האיטום והבידוד.
רותם בידוד צמחה מתוך עסק משפחתי עתיר נסיון וידע רב, אשר התחיל את דרכו בשנות השישים של המאה הקודמת.
מקום מושבנו ההיסטורי נמצא עד עצם היום הזה במושב משמר השבעה בו שוכנים גם מחסני החברה.

רוצה לקרוא עוד על פוליאוריאה ותחומי פעילות נוספים?

איטום בריכות באמצעות פוליאוריאה חמה של בריכת נוי אקולוגית בקניון עזריאלי, ראשון לציון

כל מה שרצית לדעת על פוליאוריאה

במאמר זה נעבור על כל השאלות בנושא פוליאוריאה, נכיר מהי פוליאוריאה, איך השימוש בה יחסוך לך כסף, באילו תחומים משתמשים בה ונבין מדוע הפוליאוריאה הפכה לפתרון האיטום הטוב ביותר.

ציפוי פוליאוריאה חמה בבבריכת נוי בשרונה, תל אביב

איטום בריכות

באיטום בריכת נוי ובריכת דגים יש לבחור בקבלן ביצוע מקצוען בתחום ולהשתמש בחומרי האיטום הטובים ביותר הקיימים בתחום כמו פוליאוריאה ולא להתנהל בנושא בקלות דעת.

איטום בפוליאוריאה וצביעת בריכת שחיה בקיבוץ אלומות

פוליאוריאה כחומר איטום

פוליאוריאה משמשת כחומר איטום אידיאלי העמיד ביותר בפני שחיקה, נדבקת באפקטיביות לכל משטח ומאושרת למגע עם מזון ומי שתיה מה שהופך את הפוליאוריאה לחומר איטום אפקטיבי עבור מרבית המשטחים וחומרי הגלם

סגירת תפריט
Call Now Button