054-4383447

פוליאוריאה כחומר איטום

הפוליאוריאה משמשת כחומר איטום אידיאלי העמיד ביותר בפני שחיקה, נדבקת באפקטיביות לכל משטח ומאושרת למגע עם מזון ומי שתיה מה שהופך את הפוליאוריאה לחומר איטום אפקטיבי עבור מרבית המשטחים וחומרי הגלם

ממהר? עסוק? שמע אותי מקריא את המאמר עבורך

הקשיבו לפודקאסט העוסק במאמר

מה זה פוליאוריאה?

ציפוי פוליאוריאה חמה
ציפוי פוליאוריאה חמה

לפני הכל נענה על השאלה הנשאלת בהרבה סיטואציות – מה זה פוליאוריאה?
ובכן, הפוליאוריאה הינו החומר היחידי בשוק אשר מכיל בתוכו את מרבית היתרונות שאינם קיימים בחומרי איטום אחרים. הפוליאוריאה כחומר ציפוי מהפכני נמצא בשימוש כבר למעלה משלושים שנים. בשנים האחרונות פילס חומר זה את דרכו וכיום הוא עומד בראש רשימת חומרים האיטום והציפוי מהשורה הראשונה. הפוליאוריאה מיוצרת באירופה ובארצות הברית ומיובאת לארץ על ידי מספר חברות. בישראל בחברת פוליאול מאזור התעשיה כנות, מייבאים את מרכיביה השונים של הפוליאוריאה ומכינים את חומר הגלם על פי פורמולה מורשת של החברה מאירופה.

הפוליאוריאה מכילה בתוכו יחד עם מרכיביה השונים גם שילוב של חנקן פחמן וחמצן. הפוליאוריאה הינה חלק מקבוצת חומרים המכונה למעשה בשם משפחת הציפויים, ויש כאלה שמכנים אותו כדור הבא של הציפויים – כאשר השימוש העיקרי הינו יצירת שכבת הגנה על אזורים מסוימים בפני שחיקה או הגנה בפני קורוזיה.

היתרון הבולט ביותר של הפוליאוריאה על פני כל שאר המתחרים שלה, זה שיש לה יכולת גמישות גבוהה לאין ערוך אשר ניתנת לשינוי על פי הצורך או דרישת הלקוח.
באופן זה, ניתן יהיה להתאים אותה לצרכים רב גוניים והשימוש  בה יכול להתאים למגוון רחב מאוד של מקרים או מצבים רבים ביותר, דבר שלא ניתן לומר בנוגע לכל יתר הציפויים שבהם נעשה שימוש בתחום.

מה מיוחד כל כך בציפוי הפוליאוריאה? מה זה בדיוק פוליאוריאה?

את עולם הציפויים ניתן בגדול לחלק לשתי קבוצות עיקריות שעליהן נדבר בקצרה במאמר זה.

אייקון 01

הקבוצה הראשונה הינה קבוצת הציפויים ההגנתיים

אייקון 02

הקבוצה השנייה היא קבוצת הציפויים האלסטומרים

מה ההבדל בין שתי הקבוצות? מהן היתרונות והחסרונות (אם יש) של כל קבוצה? 

הציפויים ההגנתיים הפכו להיות בשנים האחרונות מהבחירות המובילות ביותר בקרב המתכננים היזמים ושאר אנשי המקצוע בתחום.
הציפויים ההגנתיים מצטיינים בתכונות פיזיקאליות יוצאות מגדר הרגיל אך נקודות התורפה שלהן היא חוסר גמישות. ולכן בגלל חוסר גמישות קיימת אפשרות שלמרות שלא הופעלו עליהם מאמצי כוח בצורה מוגזמת, הציפוי עלול להיסדק מסיבות טבעיות שונות. מה שקורה אז, זה חוסר היכולת לגשר על סדקים בבטון בעת תזוזת הקרקע מסיבות כאלו ואחרות. 

הציפויים האלסטומרים לעומת זאת הינם בעלי תכונות הפוכות מהתכונות של הציפויים ההגנתיים, הציפויים האלסטומרים מצטיינים בגמישות רבה מאוד – עד מאות אחוזים, ועומדות במשימה העיקרית שלהם שהינה היכולת לגישור על סדקים בבטון עד כ- 3 מ״מ. יתרון חשוב ביותר ובלתי זניח בעליל.  

אבל, ופה אנו נתקלים בבעייה של חוסר התאמה עקב העדר תכונות פיזיקליים שבהם דוקא כן מצטיינים כאמור הציפויים ההגנתיים. אתם בטח שואלים את עצמכם את השאלה החשובה והמעניינת אותנו במיוחד והיא – היכן נמצא את הפוליאוריאה? לאיזה קבוצה משתייך הפוליאוריאה? לקבוצת הציפויים ההגנתיים או לקבוצת הציפויים האלסטומרים? 
והתשובה המדהימה היא שהפוליאוריאה שייכת לשתי הקבוצות גם יחד. גם לקבוצת הציפויים ההגנתיים וגם לקבוצת הציפויים האלסטומרים וזה בדיוק הדבר שמייחד אותה מכל יתר הציפויים הקיימים כיום בתחום. 

לסיכום, אנו רואים בוודאות שהפוליאוריאה מגיעה עם תכונות פיזיקליות מעולות ביותר ואשר תואמות לתכונות פיזיקאליות של הציפויים ההגנתיים ואף מעבר לזה ובנוסף לכך היא גם גמישה באופן יוצא מן הכלל מכל יתר הציפויים האלסטומרים.
במידה ובחרתם בפוליאוריאה – בחרתם בחומר הציפוי הטוב ביותר הקיים היום בארץ ובעולם כולו. כן!! אתם ללא ספק צריכים לבחור בטוב ביותר והטוב ביותר הוא הפוליאוריאה. נקווה שלפחות עכשיו יש לכם מושג כלשהו, מה זה פוליאוריאה.  

איטום וציפוי בפוליאוריאה חמה - מזרקת נוי בגן רמז בבאר שבע
איטום וציפוי בפוליאוריאה חמה - מזרקת נוי בגן רמז בבאר שבע

התזת פוליאוריאה חמה – רותם בידוד

הפוליאוריה משמשת כחומר איטום עמיד בחום אך יש לה יתרונות נוספים רבים

העובדה שהפוליאוריה משמשת כחומר איטום עמיד בחום חשובה מאוד במקומות חמים במיוחד כגון סביבה חמה במפעלי תעשייה, עמידות בשמש הלוהטת באזורים חמים במיוחד, עמידות בסביבת טורבינות ומחליפי חום ועוד כהנה וכהנה. 

אך לפוליאוריה יש כמובן יתרונות נוספים רבים:

 • עמידות לסביבה קורוזיבית במפעלים כימיים. 
 • עמידות לכימיקלים בתנאים קשים. 
 • עמידות לסביבת מים מלוחים. 
 • יכולת יישום מהירה של מאות מטרים במהלך יום עבודה. 
 • גמישות וכושר מתיחה של כ- 400% המאפשרת יכולת גישור על סדקים בבטון של 3 מ״מ. 
 • התייבשות מהירה של מספר שניות. 
 • כושר הדבקה מעולה כמעט לכל החומרים הקיימים כגון עץ, מתכת, בטון ועוד. 
 • ניתן ליישום מהיר לכל הכיוונים, רצפה, קירות ותקרה ללא שום מאמץ ובמהירות רבה. 
 • נחשב כחומר ירוק וידידותי לסביבה. 
 • אינו פולט רעלים בעת היישום ולאחריו. 
 • מאושר לשימוש למי שתיה באישור מכון התקנים. 
 • מאושר לשימוש במפעלי מזון על ידי ה- FDA האמריקאי. 
 • עמידות לשריפה. 
 • מחליף את כל חומרי האיטום הקונבנציונלים אשר קיימים בשוק. 
 • עמידות לשחיקה. 
 • חוזק קריעה חזק במיוחד וקשה מאוד לחדור את השכבה החזקה והגמישה שלו. 

ניתן להבחין שיש יתרונות רבים לפוליאוריה גם כחומר איטום עמיד בחום ובכלל. 

איטום פוליאוריאה בבריכת שחיה במלון בוטיק תל אביב
בריכת שחיה על גג מלון בוטיק ברחוב החשמונאים, תל אביב
ציפוי פוליאוריאה חמה בבבריכת נוי בשרונה, תל אביב
ציפוי פוליאוריאה חמה בבבריכת נוי בשרונה, תל אביב

דבר איתנו עכשיו ונסביר מה רצוי לעשות בנקודה בה אתה נמצא

מה הופך את הפוליאוריאה לחומר איטום לבריכות הטוב ביותר?

איטום פוליאוריאה - בריכת שחיה קיבוץ אלומות
איטום פוליאוריאה - בריכת שחיה קיבוץ אלומות

מדוע נחשב הפוליאוריאה לחומר איטום לבריכות הטוב ביותר?
הסיבות לכך הן רבות ומגוונות. ראשית הביצוע המהיר. את הפוליאוריאה ניתן ליישם באופן מידי תוך יומיים שלושה ומיד לאחר מכן להפעיל את הבריכה. הפוליאוריאה עמידה לכלור ומתאימה לשימוש כמי שתיה לפי אישור מכון התקנים. במקרים מסוימים קיימת אפשרות לצפות את הבריכה במפעל ולשנע את הבריכה המוכנה ישירות לחצר המזמין וניתן לראות בכך יתרון גדול נוסף כחומר איטום לבריכות. יתרון זה בולט במיוחד מפני שהפוליאוריאה נצמדת בחוזקה מושלמת לבריכות מתכת מצופות פח או לבריכות בעלות שלדת מתכת מצופות בלבידים ימיים. יתרון משמעותי נוסף הוא שניתן להוסיף על שכבת הפוליאוריאה שכבת נוספת של חומר מגורען בקוורץ כדי שיהיה ניתן לצפות את פנים הבריכה באריחי קרמיקה או באריחי פסיפס. לפוליאוריאה מחיר נוח, היא יכולה בקלות להיות להיות ברת תחרות עם חומרי איטום אחרים.
אין ספק שלפוליאוריאה יתרונות רבים כחומר איטום לבריכות.

איטום בריכת שחיה בקיבוץ אלומות בציפוי פוליאוריאה וצביעה בגוון הרצוי:

בריכת שחיה בקיבוץ אלומות לפני יישום הפוליאוריאה
בריכת שחיה בקיבוץ אלומות לפני יישום הפוליאוריאה
שלב גמר האיטום בפוליאוריאה לפני צביעת הגוון הסופי
שלב גמר האיטום בפוליאוריאה לפני צביעת הגוון הסופי
צביעת בריכת השחיה לאחר ציפוי הפוליאוריאה
צביעת בריכת השחיה לאחר ציפוי הפוליאוריאה
בריכת השחיה לאחר צביעת הגוון הסופי‎
בריכת השחיה לאחר צביעת הגוון הסופי‎

אודות כותב המאמר:

זכי רותם מנכ”ל רותם בידוד בעל ניסיון עשיר ומגוון בבידוד ואיטום.
כבר בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת ניהל את פרויקט הבידוד של הקמת
בית הזיקוק לנפט באשדוד. פיקח וניהל צוות עובדים גדול של עובדים וקבלני משנה של עשרות עובדים.
במשך השנים צבר ניסיון מעשי בשטח והמשיך לנהל פרויקטים של הקמת בתי קירור בשיטת הטרן קי ועבודות בידוד ואיטום מכל הסוגים.
עבר השתלמויות וסיים בהצלחה את לימוד רזי האיטום במיכללת מישלב בהדרכתו של מהנדס האיטום מר רפי מיימון וקיבל תעודה של אוטם מקצועי מוסמך.

בעבודות איטום פוליאוריאה מחיר נקבע לפי מספר פרמטרים שונים

פוליאוריאה מחיר - כיצד הוא נקבע? ובכן, ישנם מספר פרמטרים לקביעת המחיר והם:

מידות הבריכה

אורך רוחב וגובה. כלומר כמה מטר מרובע יש לצפות בפוליאוריאה. במידה ושטח הבריכה כולל הרצפה והקירות אינו עולה על 30-50 מ״ר, יקבע המחיר באופן פאושלי - מחיר מוסכם וקבוע מראש. במידה ושטחי הבריכה גדולים יותר יקבע המחיר לפי מטר מרובע.

הגימור הסופי של הבריכה

איזה ציפוי ובאיזה גוון נבחר.

עובי שכבת הפוליאוריאה

דבר המשפיע מאוד על המחיר הסופי. ככל שנעלה בעובי - יתייקר גם המחיר.

הגימור הסופי של רצפת וקירות הבריכה

הם גם משפיעים אף הם על המחיר הסופי. במידה ונסתפק בגימור של פוליאוריאה בלבד ונבחר רק להוסיף גוון מסוים. או במידה ונחליט לצפות את הקירות והרצפה בפסיפס ו/או באריחי קרמיקה. לכל דבר יש מחיר משלו שמשפיע כמובן על המחיר הסופי של עבודות איטום פוליאוריאה.

התזת פוליאוריאה חמה בבריכת נוי אקולוגית בעזריאלי, שרונה תל אביב
התזת פוליאוריאה חמה בבריכת נוי אקולוגית בעזריאלי, שרונה תל אביב

מה מיוחד כל כך בציפוי פוליאוריאה?

איטום בפוליאוריאה חמה לבריכת נוי אקולוגית בפארק פסגת זאב בירושלים
איטום בפוליאוריאה חמה לבריכת נוי אקולוגית בפארק פסגת זאב בירושלים

מה כל כך מיוחד בציפוי פוליאוריאה? מהן התכונות של הפוליאוריאה?

ככל הנראה כבר התחלתם להבין מהן התכונות הבולטות ביותר של הפוליאוריאה, אך למעט היותה גמישה ובעלת תכונות פיזיקאליות מעולות – ישנן עוד לא מעט תכונות אשר הופכות את הפוליאוריאה להיות הציפוי הטוב ביותר. ישנם אין ספור סיבות אשר בגינן החומר הזה נמצא בעולם כבר 25 שנה, והשימוש בו הולך ומתרחב בארץ ובעולם מיום ליום. זאת ועוד, פוליאוריאה מחיר יכולה בקלות להיות אטרקטיבית ומשתלמת במיוחד. 

בפסקה הבאה ננסה לשפוך יותר אור עבורכם ולהדגיש את תכונותיו הבולטות ביותר של הפוליאוריאה באופן כזה שתוכלו לדעת מראש מהן התוצאות הצפויות לכם במפורש ומה תוכלו לקבל מהשימוש במוצר זה.

אחד היתרונות הבולטים של הפוליאוריאה הינו זמן התגובה הקצר שלו.  יתרון זה משמעותי ביותר ומבדיל אותו לחלוטין מהיישום של יתר הציפויים וחומר האיטום הנמצאים בארץ ובעולם. מרגע ההתזה לוקח לחומר כ- 20 שניות בלבד על מנת להתייבש, מהירות שיא שאינה קיימת באף ציפוי אחר, באופן כזה שתוך פרק זמן קצר ניתן להפעיל את המקום לפעילות רגילה - כלומר חיסכון בזמן מבוזבז שלא ילך לאיבוד. 

לפוליאוריאה יש כושר הדבקה יוצא דופן ויכול לחבור לרוב החומרים והתשתיות הקיימות כמו: משטחי בטון, משטחי עץ לסוגיו השונים, כל סוגי המתכות, משטחים מוקצפים בפוליאוריטן, משטחי אספלט ועוד. כתוצאה ממחקרים שנעשו בתחום ניתן ללמוד כי  חוזק ההידבקות של הפוליאוריאה על גבי משטחי בטון נע בין 800-1000 PSI וחוזק ההידבקות של הפוליאוריאה על משטחי מתכת יכול לנוע בין 1000-2000 PSI. 

לפוליאוריאה יש עמידות במיוחד בפני אש אפילו כאשר מדובר במגע ישיר של להבה. תכונה זו הופכת אותה להיות לציפוי הכרחי בהרבה מאוד מקרים ונסיבות.  

לפוליאוריאה קיימת תכונה של עמידות בפני טמפ׳ קיצוניות של חום וקור אשר נעה בין מינוס 40 מעלות צלזיוס  לבין פלוס  170 מעלות צלזיוס. 

לפוליאוריאה יש גם תכונה נוספת והיא עמידות בתנאי לחות בתנאים קיצוניים במיוחד. 

עוד נתון שגורם לפוליאוריאה להיות מהציפויים המשתלמים ביותר מבחינה כלכלית זה העמידות הגבוהה שלה. 

הפוליאוריאה כחומר, ניחן גם ובעיקר בגלל עמידתו החזקה ביותר נגד שחיקה ולפי מחקרים רבים ושונים שנעשו מדובר בציפוי פוליאוריאה שהוא העמיד ביותר בפני שחיקה, דבר שמקנה לו אריכות ימים לשנים רבות ללא חשש וללא שום דאגה. 

הפוליאוריאה אינו מזיק כלל וכלל לתנאי הסביבה ונחשב למוצר ירוק. בעת הריאקציה של הפוליאוריאה בזמן ישומו בשטח, אינו פולט שום גזים רעילים ואינו מזהם את הסביבה ואת העובדים אשר מבצעים בשטח את העבודה. 

ובכן נזכיר שוב בקצרה את עשרת היתרונות אשר הופכים את הפוליאוריאה לפתרון הטוב ביותר, גם בהשוואה למוצרים אחרים אשר מופצים בכל העולם באמצעות חברות גדולות עתירות ידע ונסיון:

חוסכת זמן

מתייבשת לחלוטין תוך שניות ספורות מרגע ההתזה, ומיד ניתן להמשיך בעבודה.

חוסכת הרבה כסף

עמידה להרבה שנים גם במגע עם כימיקלים וגם בפני שחיקה וקריעה. גמישה וחזקה יותר מחומרים אחרים.

נדבקת באפקטיביות לכל משטח

ומצפה אותו ומגינה עליו – בטון, מתכת, עץ, קצף, אספלט ועוד

חומר איטום אידאלי

גם כשבחומר יש סדקים גדולים (עד 3 מ”מ בבטון).

עמידה ביותר בפני שחיקה

עמידות בפני שחיקה להרבה שנים

מאושרת למגע עם מזון ומי שתיה

גם בציפוי מאגרי מים ובמפעלי מזון

אינה רגישה ללחות בכלל

עמידה בפני לחות ורטיבות

עמידה בטווח טמפרטורות קיצוניות

שחומרים אחרים לא מתקרבים אליהם (מפלוס 170 מעלות צלזיוס עד מינוס 40 מעלות צלזיוס), כולל עמידה בפני להבה ישירה! 

החומר ירוק

אינו פוגע בסביבה, אינו פולט גזים בזמן הריאקציה, וידידותי למשתמש.

התזת פוליאוריאה חמה בבריכת נוי אקולוגית בעזריאלי, שרונה תל אביב
התזת פוליאוריאה חמה בבריכת נוי אקולוגית בעזריאלי, שרונה תל אביב

באילו תחומים משתמשים בפוליאוריאה?

אנו פועלים עם לקוחות רבים, במגוון אדיר של תחומים וביניהם תעשיה, חקלאות, בריכות שחיה פרטיות וציבוריות, מאגרי מים, תחום מיגון צבאי ואזרחי, משק המים, בניה, עיריות ותשתיות ביוב. 

להלן מספר תחומים ביתר פירוט והנה מספר דוגמאות: 

 • מתקני התפלה וטיהור שפכים
 • בריכות שחייה
 • רמפות וחניונים
 • שימוש במפעלי מזון
 • מאושר למגע במזון ע”י FDA
 • איטום אפקטיבי עבור מרבית המשטחים וחומרי הגלם
 • אוניות וסיפוני אוניות – תגובה טובה ואידיאלית למליחות
 • מיגון כנגד רסיסים
 • ציפוי לבורות ביוב
 • ציפוי רצפות טנדרים פיק אפ. 
 • מיגון נגד גזים במקלטים לשעת חירום. 
 • ציפוי של צנרת להעברת דלק ומים
 • ציפוי רצפת ארגזי משאיות
 • ציפוי לשיקום מבנים וגשרים
 • ציפוי מנהרות לרכבים

אין ספק שציפוי פוליאוריאה הוא מיוחד ובעל יתרונות רבים מול חומרים אחרים

איטום בריכת מפל נוי בפוליאוריאה חמה במוזיאון השואה, יד מרדכי
איטום בריכת מפל נוי בפוליאוריאה חמה במוזיאון השואה, יד מרדכי

רותם בידוד בהנהלת זכאי רותם מבצעת עבורנו עבודות בידוד ואיטום בפוליאוריטן מוקצף ובחומרי איטום שונים במשך תקופה של למעלה מ-10 שנים לשביעות רצוננו המלאה

א.ש עבודות בידוד ופחחות בע"מ

חברת רותם בידוד ביצעה עבורנו עבודת איטום בתשתיות של חוות המכלים החומציים והבסיסיים כהכנה יסודית וציפוי פוליאוריאה. אנו שבעי רצון מהעבודה המקצועית והשירות האדיב והמסור הכולל עמידה בזמנים וביצוע העבודה עם שימת לב לכל הפרטים

שרותי אקולוגיה - מפעל למחזור וטיפול בפסולת תעשייתית

מתי הכי נפוץ להשתמש בפוליאוריאה ומה תהליך העבודה?

על השאלה מתי הכי נפוץ להשתמש בפוליאוריאה? קשה מאוד לענות מפני שבכמעט ברוב המקרים הכי נפוץ להשתמש בו. 

מהו תהליך העבודה בעת ביצוע עבודות הציפוי של הפוליאוריאה?
ברוב המקרים אנו מצפים בפוליאוריאה משטחי בטון, תשתיות מתכת ומשטחי עץ או לבידים. 

ומה תהליך העבודה?
ברוב המקרים המשטחים שאותם מצפים בפוליאוריאה הינם משטחי בטון ותהליך העבודה הינו בדרך כלל כדלקמן:

אייקון 01

פתיחת שכבת הבטון העליונה באמצעים מכניים כגון שוט בלאסט, ניקוי חול או דיסק חשמלי עם פלטת יהלום או מכונות שטיפה במים בלחץ גבוה של 500 באר בעלת ספיקה של 21 ליטר בדקה.

אייקון 02

טיפול בכל הסדקים בחומרים צמנט אפוקסי מתאימים.

אייקון 03

התקנת מערכת פריימר אפוקסי בכמות של 300 גרם למטר מרובע, אשר משמשת כתשתית הדבקה לקבלת התזת הפוליאוריאה החמה.

אייקון 04

התזת פוליאוריאה חמה בעובי של 2 מ״מ באמצעות מכונת התזה משוכללת הפועלת בלחץ גבוה של 2500 פי אס אי ובעלת טמפרטורה חמה ומבוקרת של 80 מעלות צלזיוס.

אייקון 05

ניתן לעשות שכבת ציפוי נוספת למטרת גוון רצוי עם חומר בידוד פוליאוריטני אליפטי שאינו דוהה בשמש. שלב זה אינו הכרחי ומשמש לצורכי נראות בלבד. שכבת ציפוי זו מייקרת את המחיר הכללי בעשרות שקלים.

*במידה ומצפים מתכות בפוליאוריאה, תהליך העבודה יהיה שונה במעט וסוג הפריימר אף הוא משתנה בהתאם.  

מתי נבחר להשתמש בפוליאוריאה וכיצד נגיע בכלל לבחור בה לפתרון בעיות האיטום שלנו?

ראשית עליך לבדוק באיזו נקודה אתה נמצא בדרך לפתרון לצורך שלך. להלן הנקודות בסדר אקראי:

זיהוי הבעיה

בדיקת איכות העבודה

ביצוע העבודה

קביעת מועד ביצוע

החלטה וביצוע הזמנה

בחירת קבלן אופטימלי

תקציב מימון וקבלת החלטה

קבלת הצעת מחיר

חיפוש אחר קבלן מבצע

למידת הפתרון האפשרי

במקרה הטוב, הגעת אלינו בתחילת התהליך ויש לנו את האפשרות להציע לך את הפתרון הטוב ביותר בתנאי איכות ואספקה מעולים ובמחיר סביר. 

מהו מקרה פחות טוב?
אם כבר נפגעת משימוש במוצר נחות, כמו אותו ועד בית של בניין מגורים במרכז הארץ, שרצה לפתור בעיה של דליפת מים ממאגר מי השתיה של הבניין. השיקול העיקרי שעמד על הפרק היה כמובן ההוצאה הכספית שבסופו של דבר תתחלק בין כל הדיירים.
הדילמה שעמדה בפניהם הייתה לבחור בין איטום בהתזה בפוליאוריאה חמה לבין איטום בחומר אחר במריחה ידנית.
הפרש המחיר היה יותר מכפול ולכן נבחרה האפשרות הזולה יותר. לאחר סיום העבודה, נערכו מספר בדיקות הצפה שנכשלו, ודיירי הבניין נאלצו לשאת בהוצאה כפולה ומכופלת ופתרו את בעיית האיטום באמצעות התזת פוליאוריאה חמה.

רכב עבודה, רותם בידוד - כולל גנרטור רב עוצמה, מכונת התזת פוליאוריאה ומדחס אוויר.
רכב עבודה, רותם בידוד - כולל גנרטור רב עוצמה, מכונת התזת פוליאוריאה ומדחס אוויר.

ידוע שהפוליאוראה הינו חומר איטום הטוב ביותר לצנרת מים, אך יש עוד תחומים רבים בהם נעשה שימוש בחומר זה

הפוליאוראה כחומר איטום לצנרת מים הינו בעל יתרונות על לעומת חומרים אחרים. אבל מה “מורח את הזמן” וגורם לתהליכים בהם מעורב השימוש בפוליאוראה להתארך?

 • שלב התכנון – יש לנו נסיון במאות פרויקטים, נוכל לתרום מנסיוננו ולרוב הזמן יתקצר. 
 • בחירת הפתרון האופטימלי – נציג לך את מגוון האפשרויות והיתרונות בכל אחת
 • בחירת החומר. האם הפוליאוראה כחומר איטום לצנרת מים יספק את הלקוח או אולי בחירת חומרים חליפיים בעלי איכות וטיב ירודים. 
 • תקצוב – נציג לך את העלויות מול התועלות, כדי לאפשר לך לבחור תקציב נכון לפרויקט שלך. 
 • בחירת הקבלן המבצע – נשמח להגיע אליך לכל מקום בארץ ולתת ייעוץ בחינם והצעת מחיר. 

פוליאוראה כחומר איטום לצנרת מים מצטיין בתכונות רבות ושם את החומרים האחרים הקיימים בצל.

בידוד צנרת מיזוג אוויר באמצעות פח לבן, במפעל מזון בפתח תקווה
בידוד צנרת מיזוג אוויר באמצעות פח לבן, במפעל מזון בפתח תקווה

עם סיום פרויקט המיגון שביצענו במוקד הארצי של מד"א בקרית אונו, אני רוצה להודות לך על ביצוע עבודות האיטום בפוליאוריאה. העבודה נעשתה ללא דופי תוך עמידה בלוחות הזמנים ולשביעות רצונם של כל המעורבים בפרויקט. ישר כח!

אורטק - מערכות מיגון בע"מ

חברת רותם בידוד ביצעה עבורנו איטום בריכות מזרקה בעזריאלי שרונה תל אביב באמצעות פוליאוריאה חמה ואיטום משטח תקרה באותו אתר באמצעות יריעות ביטומניות. העבודות בוצעו במקצועיות רבה וביעילות לשביעות רצוננו המלאה. אנו ממליצים על זכי רותם מכל הלב!

אברהם ברדריאן בע"מ

דבר איתנו עכשיו ונסביר מה רצוי לעשות בנקודה בה אתה נמצא

סגירת תפריט
Call Now Button