054-4383447

בידוד טרמי מכל הסוגים

סקירה על התפתחותה של רותם בידוד ומגוון העבודות שביצענו במהלך השנים שכוללות בידוד מבנים, בידוד פוליאוריטן, בידוד צינורות ועוד. משנות ה60 ועד היום

עבודות בידוד

בידוד גג בפוליאוריטן ואיטום בפוליאוריאה
בידוד גג בפוליאוריטן ואיטום בפוליאוריאה

חמישים ושמונה שנות וותק וניסיון מהקמת עבודות בידוד בע״מ ועד רותם בידוד של ימינו אלה, אשר כוללות איטום ובידוד, עבודות בידוד תרמי לסוגיו השונים ובידוד צנרת בכללותה. 

רותם בידוד צמחה מתוך העסק המשפחתי שנקרא עבודות בידוד בע”מ אשר הוקמה בשנת 1962. חברת עבודות בידוד בע”מ הוקמה ע”י אבי המשפחה יוסף רותם ז”ל ועסקה בכל סוגי עבודות הבידוד בהצלחה רבה מאוד. זכי רותם הבן הבכור החל לעבוד כנער בן 16 בתקופות חופשות בית הספר וינק בשקידה רבה את רזי המקצוע מאביו למוד הידע והניסיון בתחומי האיטום ובידוד אשר היו קיימים בעת ההיא. בתחילת שנת 1972 זכתה חברת עבודות בידוד בע”מ בפרויקט ענק לביצוע כל עבודות בידוד צנרת, כולל בידוד צנרת קיטור, בידוד צנרת מים חמים, בידוד צנרת קרה, איטום ובידוד מיכלים ומגדלי הקירור בבית הזיקוק לנפט שהוקם באותה עת באשדוד. לצורך ביצוע עבודה זו, הקימה משפ’ רותם בשנת 1972 חברה חדשה בשם אז רותם עבודות בידוד דרום בע”מ.

זכי רותם סיים באותה עת את שירותו הצבאי כקצין בדרגת סגן והיה אחד משני בעלי המניות בחברה החדשה יחד עם אימו אינה רותם שתיבדל לחיים ארוכים. זכי רותם השתלב מיד בעבודה והתחיל לנהל לבדו פרויקטים גדולים בשטח ביניהם בידוד צנרת ומיכלים במתקן האתילן בבית זיקוק לנפט בחיפה, בידוד צנרת קיטור, בידוד צנרת חמה, בידוד צנרת מיזוג אוויר ואיטום ובידוד מיכלים בנילית במגדל העמק ועוד פרויקטים רבים אחרים.  

איטום ובידוד, עבודות בידוד תרמי לסוגיו השונים ובידוד צנרת היתה בראשית דרכנו – הענף הראשי של משפחת רותם. 

עם סיום פרויקט המיגון שביצענו במוקד הארצי של מד"א בקרית אונו, אני רוצה להודות לך על ביצוע עבודות האיטום בפוליאוריאה. העבודה נעשתה ללא דופי תוך עמידה בלוחות הזמנים ולשביעות רצונם של כל המעורבים בפרויקט. ישר כח!

אורטק - מערכות מיגון בע"מ

חברת רותם בידוד ביצעה עבורנו איטום בריכות מזרקה בעזריאלי שרונה תל אביב באמצעות פוליאוריאה חמה ואיטום משטח תקרה באותו אתר באמצעות יריעות ביטומניות. העבודות בוצעו במקצועיות רבה וביעילות לשביעות רצוננו המלאה. אנו ממליצים על זכי רותם מכל הלב!

אברהם ברדריאן בע"מ

חומר בידוד תרמי

שנות ה - 60

בתחילת שנות ה-60 כאשר עבודות בידוד בע”מ התחילה את פעילותה בבידוד תרמי, לא היו קיימים סוגים רבים ומגוונים של חומרי בידוד תרמי וחייו של קבלן האיטום לא היו קלים כמו היום. באותה תקופה היו קיימים בעיקר החומרים הבאים: לוחות שעם, תרמילי בידוד ארמופלקס ומזרוני בידוד ארמופלקס, לוחות קלקר (פוליאסטירן מוקצף) ותרמילי קלקר, צמר סלעים בצורת מזרונים לוחות ותרמילים אשר היו מיוצרים באותה תקופה במפעל תעמס באזור התעשייה של חולון. לצורך ביצוע עבודות של בידוד צנרת קרה השתמשו באותה תקופה בחומר בידוד תרמי בעיקר בתרמילי קלקר ובשרוולי בידוד ארמופלקס. על גבי הבידוד, נהגנו להתקין מערכת אשר כללה תחבושת גזה ומריחה ידנית עליהם עם כפפות גומי חומר הנקרא סילפס. חומר זה לאחר התייבשותו יצר למעשה ממברנה שהעניקה למעטפת הבידוד חוזק מכני וחסימת אדים מושלמת והיה למעשה חומר בידוד תרמי מהמובילים.
במקום הסילפס המקורי משתמשים היום בחומרים שווי ערך כגון פוליגג או שווי ערך אחרים של יצרנים אחרים, אבל שיטה זו מכונה עד היום בשם גזה וסילפס. במקרים רבים השתמשו במקום ציפוי הבידוד בגזה וסילפס, בחומרי בידוד תרמי שונים שכללו שימוש בעטיפות פח שונות כגון: פח מגולוון, פח אלומניום ופחי נירוסטה. בציפויים אלו משתמשים עד עצם היום הזה ובמשך השנים השנים נוסף גם ציפוי בפח לבן, שהוא למעשה פח מגולוון צבוע לבן קלוי בתנור. במשך בשנים הלך והתרחב השימוש בפוליאוריטן מוקצף. לצורך בידוד צנרת מים חמים ולצורך בידוד צנרת קרה. כדי לבצע בידוד צנרת למים חמים או קרים, הורכבו על גבי הצנרת חישוקי מרווח בעובי הבידוד הנדרש ועליהם הורכבו פחי הציפוי השונים.
את החלל שנוצר נהגו למלא ביציקת פוליאוריטן באופן ידני על ידי ערבוב ידני של שני מרכיבי החומר A+B ושפיכתם לחורים גדולים בקוטר של כ-5 ס”מ. עבודה זו הינה קשה ומסורבלת לביצוע, היחס בערבוב ידני של שני מרכיבי החומר לא מבוצע  בדרך כלל בדייקנות ולכן  כושר הבידוד של הפוליאוריטן כושל בהרבה מקרים.

לפעמים הוא יוצא רך ומכווץ את הפח ולעתים בעודף של מרכיב B יוצא פריך כמו קש. כך או כך התוצאה הסופית הינה שהצנרת אינה מבודדת כהלכה ולא עושה את עבודתה כראוי. השימוש בחומר בידוד תרמי מתאים, הינה ערובה לאיטום ובידוד מושלמים ובתנאי שיבוצעו אך ורק ע״י קבלן איטום מנוסה. 

בידוד תרמי באמצעות צמר סלעים
בידוד תרמי באמצעות צמר סלעים
בידוד פוליאוריטן בזמן יציקת הפוליאוריטן
בידוד פוליאוריטן בזמן יציקת הפוליאוריטן

דבר איתנו עכשיו ונסביר מה רצוי לעשות בנקודה בה אתה נמצא

בידוד מבנים

שנות ה - 70

בתחילת שנות השבעים, נכנסה חברת עבודות בידוד בע״מ לתחום חדש משולב והוא בידוד מבנים לחדרי  קירור. חברת יכין בפתח תקוה, הזמינה אצלנו הקמה של בית קירור ענק, מהיסוד ועד הטפחות כולל מערכות החשמל והקירור. שיטה זו נקראת שיטת הטרן קיי והחלה להיות נפוצה ברחבי העולם כולו.
פרויקט זה היה בהיקף כספי נרחב ביותר וכדי לעמוד בלוח הזמנים הצפוף ובמימון הכספי נרחב נתקבלה ההחלטה לצורך ביצוע הפרויקט לצרף שותפים למיזם. חברת עבודות בידוד בע״מ, כמומחית לבידוד מבנים הצטרפה לחברת קירור בעלת שם ויחד יצאו לדרך. לצורך הקמת חדר הקירור ובידוד המבנים יובאו הפנלים המבודדים בפוליאוריטן מוקצף מאירופה ונציגי החברה הגיעו לישראל כדי לעזור ולהדריך את עובדי החברה בהקמת בית הקירור. 
הפרויקט הוכתר בהצלחה רבה, תוך עמידה בלוח הזמנים כלפי הלקוח. מיד לאחר סיום הפרויקט הלך והתרחב התחום של הקמת בתי קירור גדולים בהיקפים של עשרות מליוני שקלים לפרויקט. 

יריעות בידוד תרמי
יריעות בידוד תרמי
מכונה ליציקת פוליאוריטן לרבי קומות
מכונה ליציקת פוליאוריטן לרבי קומות

חברת עבודות בידוד ר.ק. 1985 בע"מ

עד היום מנהל ירון רותם האח הצעיר במשפחה, את חברת עבודות בידוד ר.ק. 1985 בע״מ. חברה זו הוקמה על ידי אבי המשפחה יוסף רותם ז״ל ועסקה בכל תחומי בידוד מבנים. חברת עבודות בידוד ר.ק. בע״מ נוהלה על ידי יוסף רותם עד ליום מותו בגיל 85. 

מיד לאחר מכן נכנס ירון רותם לנעליו ומנהל בהצלחה רבה את החברה עד עצם היום הזה. החברה עוסקת בבידוד מבנים ובהקמת בתי קירור ומבני תעשיים מבודדים מפנלים יצוקים בפוליאוריטן מוקצף בעוביים ובאורכים שונים המיובאים ישירות מאיטליה, מתורכיה ומיוון. בנוסף לבידוד מבנים חברת עבודות בידוד ר.ק. בע״מ מייצרת גם דלתות לחדרי קירור מכל הסוגים והמינים. הדלתות הגדולות יותר יכולות להגיע למידות רוחב של למעלה משלושה מטרים וגובה משתנה עד למעלה מארבעה מטרים. רוב הדלתות הינן דלתות הזזה עם פתיחה חשמלית מבוקרת ועם שלל אפשרויות פתיחה וסגירה אחרות. בנוסף לבידוד מבנים, עוסקת חברת עבודות בידוד ר.ק. 1985 בע״מ בענף נוסף והוא, חימום רצפתי לחדרי קירור קטנים ועד לחימום רצפתי לבתי קירור גדולים בשטח של מאות מטרים מרובעים. ירון יודע לחשב במדויק באלו חוטי חימום יש להשתמש בהתחשב בגודל המשטחים המיועדים לחימום. בניית חדרי קירור ובניית דלתות קירור הינם הענפים העיקריים של החברה. בידוד מבנים מעיסוקיה העיקריים של משפחת רותם מאז ועד היום.  

בידוד באמצעות פוליאוריטן
בידוד באמצעות פוליאוריטן

אודות כותב המאמר:

זכי רותם מנכ”ל רותם בידוד בעל ניסיון עשיר ומגוון בבידוד ואיטום.
כבר בתחילת שנות השבעים של המאה הקודמת ניהל את פרויקט הבידוד של הקמת
בית הזיקוק לנפט באשדוד. פיקח וניהל צוות עובדים גדול של עובדים וקבלני משנה של עשרות עובדים.
במשך השנים צבר ניסיון מעשי בשטח והמשיך לנהל פרויקטים של הקמת בתי קירור בשיטת הטרן קי ועבודות בידוד ואיטום מכל הסוגים.
עבר השתלמויות וסיים בהצלחה את לימוד רזי האיטום במיכללת מישלב בהדרכתו של מהנדס האיטום מר רפי מיימון וקיבל תעודה של אוטם מקצועי מוסמך.

בידוד פוליאוריטן

השימוש באחד מחומרי הבידוד הנפוצים, הלא הוא הפוליאוריטן הלך וגבר עקב הצורך הגובר שנוצר לבניית חדרי קירור כתוצאה מההתפתחות האדירה בגידול פרחים ליצוא לשווקי אירופה. לכן עבודות בידוד בע”מ נרתמה למשימה והחלה בבניית חדרי קירור קטנים וגדולים מפנלים מבודדים שהוכנו בבית מלאכה. 

הפנלים הוכנו מלוחות קלקר גדולים בעובי 10 ס״מ לחדרי קירור ובעובי 15 ס״מ לחדרי הקפאה אשר יוצרו עבורנו במיוחד לפי מידות במפעל פוליביד בקיבוץ משמר הנגב. אל לוחות הקלקר הודבקו לוחות פחים מגולבנים או פחי נירוסטה לפי הצורך באמצעות זפת חמה בטמפ׳ של 80 מעלות צלזיוס בתוך מכבש מיוחד. הבעיה היחידה היתה שחדרי הקירור שנבנו בשיטה זו לא עמדו בקרינה ישירה של השמש והיו חייבים להיות מורכבים בתוך סככות סגורות ובמקומו השימוש בחומר בידוד פוליאוריטן הלך והתרחב מיום ליום. 

הרפת הופכת לחדר קירור

בנוסף עסקה חברת עבודות בידוד בע״מ באותה תקופה בבידוד רפתות והפיכתם לחדרי קירור לפרחים. באותה תקופה, באמצע שנות השבעים, בתקופה שעדיין לא היה שימוש נרחב בבידוד פוליאוריטן, נוצר ביקוש רב לפרחים מתוצרת ישראל באירופה והפרחים של מדינת ישראל הפכו לשם דבר בעולם כולו. התופעה גרמה לכך שהרבה מאוד חקלאים ברחבי הארץ הפכו למגדלי פרחים ליצוא בהצלחה מרובה.

בכל מושב בארץ עמד בדרך כלל בכל חצר משק, מבנה בטון במידות של כ-10 מ״ר שהסוכנות היהודית הקימה בכל המושבים כדי לשמש לרפת לגידול שני עגלים. בפועל כמעט ואף עגל לא נכנס לרפת כזו והמבנים נותרו שוממים ועזובים. בחברת עבודות בידוד בע״מ, זיהו את הפוטנציאל ופיתחו שיטה להפיכת הרפתות השוממות לחדרי קירור לפרחים. 

בידוד באמצעות פוליאוריטן, בזמן יציקת החומר
בידוד באמצעות פוליאוריטן, בזמן יציקת החומר

כל מגדל פרחים היה זקוק לבית אריזה קטן ולחדר קירור לאחסון הפרחים המוכנים ליצוא. מידי יום יצאו שלושה צוותי עובדים של החברה לכל רחבי הארץ כדי להפוך את הרפתות לחדרי קירור. התהליך היה מאוד פשוט וכל בידוד רפת כזו והפיכתה לחדר קירור לקח זמן של יומיים בדיוק.  למבנה הרפת הותקנה תקרה עם מסגרות סרגלי עץ ולוחות קלקר שמשמשים כחומרי בידוד. בקירות הותקנו שתי חגורות עץ ובינהם הודבקו לוחות קלקר בעובי 10 ס״מ באמצעות זפת חמה. בשלב הסופי הותקנה לחדר הקירור דלת מבודדת אשר יוצרה בבית המלאכה שלנו. בשלב הסופי והאחרון, צופו קירות המבנה בפח טרפזי מגולוון בברגי עץ מיוחדים ישירות לשתי חגורות העץ אשר הותקנו קודם לכן בקירות המבנה. מהר מאוד תפס את מקומו השימוש  בבידוד פוליאוריטן גם בתחום זה באמצעות התזה במכונה מיוחדת. 

שנות ה - 80, הקמת מפעל פולירותם בע"מ

בתחילת שנות השמונים, נוכח הביקוש ההולך וגובר לחדרי קירור, הקימה חברת עבודות בידוד בע״מ את מפעל פולירותם בע״מ באזור התעשייה של עיירת הפיתוח אופקים שבנגב. פולירותם בע”מ העסיקה כ-150 עובדים בשלוש משמרות. מפעל פולירותם בע״מ הפך מיד עם הקמתו ל״מפעל מאושר״ בזכות מיקומו באזור פיתוח א׳. מהר מאוד הפכה חברת פולירותם בע״מ למעסיק נכבד בעיירה הקטנה מוכת האבטלה.

בפולירותם עברנו לשיטה חדשה והיא יציקת פנלים בבידוד פוליאוריטן מוקצף בעוביים ובאורכים שונים בתוך תבניות פח בתוך מערכת מכבשים מחוממים. 

מידי שבוע, באופן קבוע, נוקו התבניות משאריות חומרי הפרדה באמצעות מכונה לניקוי חול אשר רכשנו במיוחד לצורך ביצוע ניקוי חול בדרך קבע. פנלים מבודדים אלו עמידים בשמש ועומדים כסלע איתן שנים ארוכות בשמש ובכל תנאי מזג אויר. במפעל הורכבו הפנלים על גבי מסגרות מתכת מותאמות מראש והחדרים המוכנים פוזרו באמצעות משאיות עם מנוף לכל החקלאים באזור הדרום שעסקו בגידולי פרחים ליצוא. בכל יום יצאו כתשעה חדרי קירור מוכנים אשר פוזרו במשאיות עם מנוף לפי רשימת ההזמנות. לכל חדר קירור שיצא משטח המפעל הורכב גג פיברגלס יצוק מיחידה אחת אשר גם הוא יוצר במפעל באופקים. חדר הקירור עם גג הפיברגלס הכתום הפך לסמל המסחרי שלנו בכל המושבים באיזור הדרום ובשפלה ובכל רחבי המדינה. בזכות בניית חדרי הקירור שלנו, יצאו עשרות טיסות כל חודש מנתב״ג עמוסים לעייפה במליוני פרחים והביקוש רק הלך וגדל מיום ליום. מאז ועד היום השימוש בבידוד פוליאוריטן נפוץ ביותר בהרבה תחומים נוספים. 

רותם בידוד בהנהלת זכאי רותם מבצעת עבורנו עבודות בידוד ואיטום בפוליאוריטן מוקצף ובחומרי איטום שונים במשך תקופה של למעלה מ-10 שנים לשביעות רצוננו המלאה

א.ש עבודות בידוד ופחחות בע"מ

חברת רותם בידוד ביצעה עבורנו עבודת איטום בתשתיות של חוות המכלים החומציים והבסיסיים כהכנה יסודית וציפוי פוליאוריאה. אנו שבעי רצון מהעבודה המקצועית והשירות האדיב והמסור הכולל עמידה בזמנים וביצוע העבודה עם שימת לב לכל הפרטים

שרותי אקולוגיה - מפעל למחזור וטיפול בפסולת תעשייתית

בידוד צינורות

בידוד תרמי לצינורות, מפעל בדרום הארץ
בידוד תרמי לצינורות, מפעל בדרום הארץ

בתקופת עבודות בידוד בע״מ בשנות השבעים, עסקה החברה גם בבידוד צינורות במערכות מיזוג האוויר כולל בידוד צנרת פלסטיק למים חמים בבתי מלון גדולים שנבנו באותה תקופה בכמויות גדולות ביותר. משך בניית מבנה בסדר גודל כזה ארך כחמש שנים. עבודת בידוד הצינורות התנהלה בעצלתיים והפסקות של חודשים ארוכים בין בניית כל קומה נוספת בבניין. ענף זה הפך לבלתי רווחי בעליל ופעילות זו הופסקה לחלוטין. מאז ועד היום אנו מתרכזים בבידוד צינורות לצנרת חמה ובידוד צנרת קרה בעיקר במפעלי תעשיה ומזון ברחבי הארץ. תחום פעילות נוסף שלנו הינו בידוד צנרת פלסטיק, או בידוד צנרת פי וי סי עבור משרד הביטחון.

שנות ה - 90

בתחילת שנות התשעים קיבלה רותם בידוד הזמנה גדולה מחברת ש.א.ל מאזור תעשיה חולון לבידוד צינורות מים חמים עבור משרד הביטחון. למחסן שלנו הגיעו מידי שבוע משלוחים של צנרת ברזל מגולוון באורך 6 מטר בקוטר ממוצע של ״2 סקדיואל 40. במקביל הגיעו גם למחסננו צנרת פי וי סי באורך 5.8 מטר בקוטר 110 מ״מ. אופן ביצוע העבודה היה כדלקמן: צינורות המתכת הונחו על גבי שולחנות עבודה ועליהם הורכבו חישוקי מרווח מקליפות של פוליאוריטן מוקצף אשר הכנו מראש. חישוקי המרווח הורכבו במרחק של מטר אחד מהשני בצורת שתי וערב. השלב הבא של העבודה כלל השחלה של צנרת הפי וי סי על צינור המתכת בצורה זהירה כדי לשמור על חישוקי המרווח לבל ינזקו. לאחר השחלת הצנרת, בלטו צינורות המתכת כ- 10 ס״מ מכל צד. קצות הצינורות נאטמו בחישוק סגור וחוזקו בנייר איטום מיוחד. השלב הסופי והמכריע נותר למלא את החלל שנוצר בין צינור המתכת לצינור הפי וי סי בפוליאוריטן מוקצף באמצעות מכונה ליציקת פוליאוריטן. חורים בקוטר 6 מ״מ נקדחו בצנרת הפי וי סי במרחקים שם כ- 80 ס״מ זה מזה. דרך חורים אלו, יצקנו פוליאוריטן מוקצף מחור לחור עד למילוי כל החלל שבין הצינורות. תוך כדי יציקת הפוליאוריטן, ברגע שהחומר תפח והחל להגיח מחורי היציקה, נאטם החור על ידי פיני מתכת רבי שימוש. עם סיום העבודה, הגיע למחסננו מפקח מטעם משדר הביטחון אשר בדק את טיב ביצוע עבודת הבידוד. עם קבלת אישור המפקח, הועמסו הצינורות המבודדים על גבי משאית עם מנוף ונשלחו ישירות למחסני משרד הביטחון בצריפין. 

צינורות אלו שימשו את חיילי צה״ל להובלת מים חמים לבסיסי הצבא הניידים בתקופת מלחמת שלום הגליל ולאחר מכן. 

צינורות בידוד תרמי
צינורות בידוד תרמי

שנות ה - 2000

בתחילת שנת 2018 קיבלה רותם בידוד הזמנה דומה לבידוד צינורות מים חמים מחברת שלמה חביב בע״מ בסדר גודל של כ- 10,000 מטר אורך. עבודה זו בוצעה בבסיס גוליס והיתה אף היא עבור משרד הביטחון. קוטר הצינורות היה שונה. רוב הצנרת הראשית הייתה בקוטר 350 מ״מ והיתר בקטרים הולכים ויורדים עד לקוטר 25 מ״מ. צינור המים המוליך היה עשוי מפוליפרופילן והמעטפת החיצונית של הצינור היתה מצינור פי וי סי. לצינור בקוטר 350 מ״מ הורכב צינור חיצוני בקוטר 500 מ״מ. שני סוגי הצינורות היו באורך של כ- 12 מטרים ויובאו לארץ במכולות מספרד. עבודה זו היתה מסובכת מאוד מבחינה לוגיסטית. צינור המים המוליך שקל כמאתים ק״ג ולכן לצורך ביצוע העבודה נעזרנו בטרקטורים ובמלגזות שטח. הצינורות המבודדים הולחמו זה לזה ונטמנו באדמה בעומק של כ-3 מטרים. 

לסיכום ניתן להבין שלבידוד צינורות יש תפקיד חשוב בחיסכון באנרגיה ובמשאבים כלכליים. 

דבר איתנו עכשיו ונסביר מה רצוי לעשות בנקודה בה אתה נמצא

איך מרווחים?!
לפעמים נרצה לתת רווח מצידי האיזור או מלמעלה למטה של האיזור כמו לדוגמא הקטע פה מעל שמסביר על הקלטה, הוספנו לו רווח מהצדדים.
על מנת לשנות את גובה האיזור נכנס שוב לעריכת האיזור והפעם בטאב
מתקדם נשנה את הפרמטרים ב-שוליים פנימיים לפי הצורך. אפשר לבטל את הקישור בין הערכים וכך להגדיל את הריווח הפנימי בצד אחד או יותר בלי להשפיע על הצדדים האחרים.

איזור עם תמונה ברקע.
להחלפת התמונה: בחר עריכת איזור על ידי לחיצה על 6 הנקודות בלשונית של האיזור. בלחיצה יפתח תפריט הצד.

בתפריט הצד בלשונית סגנון – בחר ‘שכבת רקע’, ותוכל לראות את התמונה שברקע (שים לב שבחרת ‘שכבת רקע’ ולא את תפריט ‘רקע’).
בלחיצה על התמונה תפתח ספריית המדיה בה ניתן לבחור תמונה אחרת ממאגר התמונות של האתר או להעלות תמונה חדשה.

מתחת לתמונה יש מספר אופציות לעיצוב התמונה ברקע:

מיקום – אפשר לקבוע את מיקום התמונה לפי מה שנרצה להראות בה, אם היא תהיה צמודה לחלק העליון, התחתון וכד’.
גלילה – אפשר להגדיר אם התמונה תהיה קבועה בגלילה או שתגלל עם העמוד (בדוגמא שפה התמונה במצב קבוע)
חזרתיות – תמיד כדאי לקבוע ‘ללא חזרתיות’ כי מה שרואים באתר החי יכול להיות שונה ממה שרואים כאן במצב עריכה. לכן מראש כדאי לקבוע שלא תהיה חזרתיות.
גודל תצוגה – מגדיר איך התמונה תכסה את האיזור. ברוב המקרים ‘כיסוי’ יהיה הבחירה המוצלחת אך זה תלוי בגודל התמונה ובמה שרואים בה, כדאי לנסות את כל האפשרויות ולהתאים.
שקיפות – ניתן לשנות את השקיפות על ידי הזזת מתג השקיפות ימינה ושמאלה.
את הצבע שמתחת לתמונה שאותו יראו עם שינוי השקיפות משנים במקום אחר, בתפריט ‘רקע’ שמעל ‘שכבת רקע’ בריבוע שנקרא ‘צבע’. 

 
סגירת תפריט
Call Now Button